To play, press and hold the enter key. To stop, release the enter key.

w ciągu kilku dni

2040 kg

​jabłek przerobiono
powstało

​1256 słoików

musów, dżemów, konfitur
  • Ikona aplikacji Facebook

Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Ireneuszowi Lipskiemu - Dyrektorowi Hipermarketu CARREFOUR w Galerii Bałtyckiej za przekazanie zakrętek do słoików.

Akcja "Champion w słoiku" realizowana była w dniach 3-7 listopada 2014 r. w warsztatach Terapii Zajęciowej Caritas, Domu Samotnej Matki Caritas.

Pomysł akcji narodził się na drodze poszukiwania sposobów wykorzystania jabłek przekazywanych w ramach nadwyżek powstałych w efekcie rosyjskiego embarga.

Chcąc pomóc osobom bezdomnym, które nie mają możliwości przechowywania przez dłuższy czas produktów żywnościowych postanowiliśmy poprosić osoby niepełnosprawne – uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej - o pomoc. Uczestnicy warsztatów na co dzień rozwijają swe umiejętności społeczno-zawodowe m.in. w kuchniach dydaktycznych. Często ich rehabilitacja zawodowa osiąga taki poziom, że są świetnymi kandydatami do zatrudnienia w różnych placówkach gastronomicznych. Tym razem – doskonaląc się w sztuce kulinarnej – przetwarzali jabłka: na przeciery, musy, dżemy, suszyli je.

Wszystkie zaś wiktuały trafią do osób bezdomnych.